VI Mallorca Olympic Triathlon 2016

Registrations Made

VI Mallorca Olympic Triathlon 2016
  • Date: 23/04/2016
  • Triatlón
  • Mallorca
  • City: Colonia Sant Jordi
  • Time: 10:00
  • Registered:
  • Limit: 22/04/2016 21:00
  • Organiza: Mallorca Olympic
  • Fee:
    62 €
    59 € *
    * Precio con chip amarillo

Federation

Esta competición se rige por las normas de la Federación:

Federación de Triatlón (FETRIB) / (FETRI)

Para poder participar en esta competición debes estar federado a esta federación.

VI Mallorca Olympic Triathlon 2016

Registrations Made

Athletes signed up

Below you can see the list of all those signed up for the competition. There are currently athletes signed up for this competition.

Teams

  Name Year Gender Club Category
Team: D. Simmers, J. Gaskin and K. Murray
Deborah Simmers Natación 1500 m.
Jennifer Gaskin Ciclismo 40 Km.
Katharine Murray Carrera 10 Km.
Team: Dunlop Athletico [E. Russell, K. Sharp and H. Miller]
Elaine Russell Natación 1500 m.
Kerry Sharp Ciclismo 40 Km.
Heather Miller Carrera 10 Km.
Team: A. Cook and A. Parker
Alexa Cook Natación 1500 m.
Anthony Parker Ciclismo 40 Km.
Alexa Cook Carrera 10 Km.
Team: Orts Family [M. Orts, D. Orts and C. Orts]
Carolina Orts Natación 1500 m.
Manuel Carlos Orts Ciclismo 40 Km.
Daniel Orts Carrera 10 Km.
Team: Boda-Kok [C. Boda and E. Boda]
Emma Boda Natación 1500 m.
Csaba Boda Ciclismo 40 Km.
Csaba Boda Carrera 10 Km.
Team: Team Tri Alaro [J. Givens, A. Skelton and L. David]
Anna Skelton Natación 1500 m.
Lucy David Ciclismo 40 Km.
Julie Givens Carrera 10 Km.
Team: Enganatsteam [A. Miquel, G. Mascaro and J. Mendoza]
Juan Carlos Mendoza Natación 1500 m.
Gori Mascaro Ciclismo 40 Km.
Andreu Miquel Carrera 10 Km.
Team: J. Sheppard, A. Meek and M. Jackson
Michael Jackson Natación 1500 m.
John Sheppard Ciclismo 40 Km.
Alan Meek Carrera 10 Km.
Team: Szczecin Team [W. Ostatek, S. Winkowski and A. Kapturska]
Waldemar Ostatek Natación 1500 m.
Sylwester Winkowski Ciclismo 40 Km.
Anna Kapturska Carrera 10 Km.
Team: Duet-Ciclismoenmallorca [T. Roca, M. Riusech and F. Farré de Febrer]
Toni Roca Natación 1500 m.
Miquel Riusech Ciclismo 40 Km.
Ferran Farré de Febrer Carrera 10 Km.
Team: <-Tri-Hard-> [C. Carl and C. Florence]
Crommelinck Carl Natación 1500 m.
Crommelinck Carl Ciclismo 40 Km.
Colas Florence Carrera 10 Km.
Team: Kemme [R. Kemme and D. Kemme]
Radboud Kemme Natación 1500 m.
Daan Kemme Ciclismo 40 Km.
Radboud Kemme Carrera 10 Km.
Team: RAPIDINAS [P. Geijo and C. Muntaner]
Pam Geijo Natación 1500 m.
Carme Muntaner Ciclismo 40 Km.
Carme Muntaner Carrera 10 Km.
Team: SV Enge-Sande 1 [M. Böckenholt and H. Stufe]
Mark Böckenholt Natación 1500 m.
Mark Böckenholt Ciclismo 40 Km.
Hans-Jürgen Stufe Carrera 10 Km.
Team: SV Enge-Sande 2 [V. Petersen and S. Nahnsen]
Volker Petersen Natación 1500 m.
Volker Petersen Ciclismo 40 Km.
Sabine Nahnsen Carrera 10 Km.
Team: Lord Bradley Relay [H. Lord and C. Bradley]
Caitlin Bradley Carrera 10 Km.
Team: BEST MED vets [M. O'Connor, G. Bull and J. Nail]
Matthew O'Connor Natación 1500 m.
Gary Bull Ciclismo 40 Km.
Jimmy Nail Carrera 10 Km.
Team: Team Mar Cabrera [J. Julià, T. Serra and R. Barcelo]
Juan José Julià Natación 1500 m.
TOMAS Serra Ciclismo 40 Km.
Rafel Barcelo Carrera 10 Km.
Team: The Support Crew [A. Richardson, R. Harvey and A. Bear]
Roy Harvey Natación 1500 m.
Angela Bear Ciclismo 40 Km.
Anthony Richardson Carrera 10 Km.
Team: Team BUBA [V. Courlier and N. Caboua]
Veronique Courlier Natación 1500 m.
Nicolas Caboua Ciclismo 40 Km.
Veronique Courlier Carrera 10 Km.
Team: Team BILOU [J. Gregoire , O. Bonneyrat and L. Bonneyrat]
Jaime Gregoire Natación 1500 m.
Oliver Bonneyrat Ciclismo 40 Km.
Lucas Bonneyrat Carrera 10 Km.
Team: Team SERIOUS [V. Courlier and T. Bonneyrat ]
Veronique Courlier Natación 1500 m.
Theo Bonneyrat Ciclismo 40 Km.
Theo Bonneyrat Carrera 10 Km.
Team: Teàm 4 GODFATHER [C. Boutard and A. Chaperon ]
Claude Boutard Natación 1500 m.
Arnaud Chaperon Ciclismo 40 Km.
Arnaud Chaperon Carrera 10 Km.
Team: Team 5 GANDI [S. Gay and S. Gupta ]
Sebastien Gay Natación 1500 m.
Sanjeev Gupta Ciclismo 40 Km.
Sanjeev Gupta Carrera 10 Km.
Team: Duet [J. Mohamed, S. De La Cruz and M. García]
Jaime Mohamed Natación 1500 m.
Shiela Pearl De La Cruz Ciclismo 40 Km.
Miguel García Carrera 10 Km.

Athletes signed up

Loading...
  Number Name Club Year Gender Category
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
Warning Elitechip Queries!
Elitechip is not constantly checking Facebook conversations. If you have any questions or queries regarding the competition or other issue, please use the Contact Form so we can reply you in the shortest possible time.
Publicidad
© Elitechip, 2008-2020, All rights reserved
Elitechip, S.L. B57506149 - info@elitechip.net