ElitechipCompetitionsVII Mallorca Olympic Triathlon 2017Registrations Made

VII Mallorca Olympic Triathlon 2017

Registrations Made

VII Mallorca Olympic Triathlon 2017
  • Date: 06/05/2017
  • Triatlón
  • Mallorca
  • City: Colonia Sant Jordi
  • Time: 10:00
  • Registered:
  • Limit: 04/05/2017 21:00
  • Organiza: Mallorca Olympic
  • Fee:
    62 €
    59 € *
    * Precio con chip amarillo

Federation

Esta competición se rige por las normas de la Federación:

Federación de Triatlón (FETRIB) / (FETRI)

VII Mallorca Olympic Triathlon 2017

Registrations Made

Athletes signed up

Below you can see the list of all those signed up for the competition. There are currently athletes signed up for this competition.

Teams

  Name Year Gender Club Category
Team: Vientos Aliseos [D. Martinez and J. Munar]
Daniel Martinez Natación 1500 m.
Daniel Martinez Ciclismo 40 Km.
Joan Munar Carrera 10 Km.
Team: Team Arisma 2 [B. Ehrlich and S. Buergstein]
Simone Buergstein Natación 1500 m.
Simone Buergstein Ciclismo 40 Km.
Bernhard Ehrlich Carrera 10 Km.
Team: Portals Jets [K. Shields, R. Cowe and M. Cowe]
Richard Cowe Natación 1500 m.
Malcolm Cowe Ciclismo 40 Km.
Kim Shields Carrera 10 Km.
Team: Los 3 Mosqueteros [J. Gallego, T. Astorga and L. Marco]
Júlia Gallego Natación 1500 m.
Luis Marco Ciclismo 40 Km.
Tiago Astorga Carrera 10 Km.
Team: Love Is In The Air Team [M. Barceló, J. ALOU BARCELO and A. Sastre]
Miquel Barceló Natación 1500 m.
JOAN JAUME ALOU BARCELO Ciclismo 40 Km.
Agustí Sastre Carrera 10 Km.
Team: Team Beath [L. Booth and S. Heath]
Lynette Booth Natación 1500 m.
Stacy Heath Ciclismo 40 Km.
Lynette Booth Carrera 10 Km.
Team: Acabáis Team [J. Mendoza, A. Miquel and L. Sanchez]
Juan Carlos Mendoza Natación 1500 m.
Llatzer Sanchez Ciclismo 40 Km.
Andreu Miquel Carrera 10 Km.
Team: Mamita&Abuelita [T. Folomkina and M. Folomkina]
Tatiana Folomkina Natación 1500 m.
Tatiana Folomkina Ciclismo 40 Km.
Marina Folomkina Carrera 10 Km.
Team: Lo Tres Tenores [J. Evangelisti , S. Mascaró and C. Coll]
Joan Evangelisti Natación 1500 m.
Sebastia Mascaró Ciclismo 40 Km.
Carlos Coll Carrera 10 Km.
Team: Geolog Zapolyaria [V. Shapenko, A. Shafranov and E. Tovstik]
Vladimir Shapenko Natación 1500 m.
Andrey Shafranov Ciclismo 40 Km.
Elena Tovstik Carrera 10 Km.
Team: Wac Rats [R. Harvey, A. Bear and A. Richardson]
Roy Harvey Natación 1500 m.
Angela Bear Ciclismo 40 Km.
Anthony Richardson Carrera 10 Km.
Team: Ftstudio [M. Jacobson, I. Veremyeva and J. Gonchar]
Marina Jacobson Natación 1500 m.
Irina Veremyeva Ciclismo 40 Km.
Julia Gonchar Carrera 10 Km.
Team: Team Tensa [B. Gifford, T. Kyndt and S. Dubs]
Sarah Dubs Natación 1500 m.
Tim Kyndt Ciclismo 40 Km.
Ben Gifford Carrera 10 Km.
Team: R. Kemme and P. Doodeman
Radboud Kemme Natación 1500 m.
Peter Doodeman Ciclismo 40 Km.
Radboud Kemme Carrera 10 Km.
Team: Meike Goes Triathlon [M. Christine, M. Christine and M. Christine]
Meike Christine Natación 1500 m.
Meike Christine Ciclismo 40 Km.
Meike Christine Carrera 10 Km.
Team: Bchz [J. Bradbury , C. Bailey and C. Reid]
Jessica Bradbury Natación 1500 m.
Cassell Bailey Ciclismo 40 Km.
Carole Reid Carrera 10 Km.
Team: Team Arisma [B. Schacke, S. Linicus and A. Lenz]
Bernhard Schacke Natación 1500 m.
Stefanie Maria Linicus Ciclismo 40 Km.
Anja Lenz Carrera 10 Km.
Team: Tri-Naranjus [I. Olabe, J. Trian and J. Noguera]
Joan Noguera Natación 1500 m.
Iker Olabe Ciclismo 40 Km.
Joan Trian Carrera 10 Km.
Team: Team Arisma 3 [T. Buesselberg and B. Aehrlich]
Bernhard Aehrlich Natación 1500 m.
Thorsten Buesselberg Ciclismo 40 Km.
Thorsten Buesselberg Carrera 10 Km.
Team: Keep Calm And Tri On [S. White, A. Weightman and A. Bradbury]
Samantha White Natación 1500 m.
Adrian Weightman Ciclismo 40 Km.
Alan Bradbury Carrera 10 Km.
Team: Anam A Fuuuull Team!! [J. Frau, M. Manresa and F. Binimelis]
Francesc Binimelis Natación 1500 m.
Miquel Manresa Ciclismo 40 Km.
Joan Frau Carrera 10 Km.
Team: Trijanders [B. Morey, J. Pascual and J. Sureda Fullana]
Bernat Morey Natación 1500 m.
Jaume Pascual Ciclismo 40 Km.
Joan Sureda Fullana Carrera 10 Km.
Team: Tri Hards [R. Sys, S. Van Der Elsen and G. Sugg]
Rachel Sys Natación 1500 m.
Gavin Sugg Ciclismo 40 Km.
Stacey Van Der Elsen Carrera 10 Km.
Team: Rata'S Ctc [M. Hidalgo, R. Rossi and M. Rossi]
Miguel Angel Hidalgo Natación 1500 m.
Riduan Rossi Ciclismo 40 Km.
Mfeddal Rossi Carrera 10 Km.
Team: No Woman No Tri [B. Calinaud, T. Newbury and R. Deas]
Bertille Calinaud Natación 1500 m.
Thomas Newbury Ciclismo 40 Km.
Racael Deas Carrera 10 Km.

Athletes signed up

Loading...
  Number Name Club Year Gender Category
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
Warning Elitechip Queries!
Elitechip is not constantly checking Facebook conversations. If you have any questions or queries regarding the competition or other issue, please use the Contact Form so we can reply you in the shortest possible time.
Publicidad
© Elitechip, 2008-2020, All rights reserved
Elitechip, S.L. B57506149 - info@elitechip.net